#antekpodrozuje

 • Co zobaczyć w Oslo?

  Oslo
  Oslo to przepiękne miasto, które szczególnie w sezonie letnim może zaoferować turystom wiele ciekawych miejsc. Co zobaczyć w Oslo? Zapraszam do lektury.

 • Co zobaczyć w Tromso?

  Tromso

  Niniejszy artykuł o Tromso jest ostatnim z serii wpisów o Norwegii. Tromso miałem okazję odwiedzić w grudniu 2018 i spędziłem tam blisko tydzień. O tym, czy warto polecieć do Tromso przeczytacie w tym artykule.

 • Czy Norwegia musi być droga?

  Norwegia
  Czy Norwegia musi być droga? Czy warto tam pojechać? Wcale nie musi być droga, jeśli się do wyjazdu dobrze przygotujemy.

 • Jak fotografować zorzę polarną (poradnik)

  Zorza
  (F/4, 4s, 10mm, ISO 6400)
  Będąc niedawno w północnej Norwegii za kołem podbiegunowym miałem okazję widzieć pierwszy raz w życiu zorzę polarną. 
  Moment, kiedy zobaczyłem ją pierwszy raz był niesamowity, a euforia, która towarzyszyła temu uczuciu była ogromna. Chcesz wiedzieć, jak fotografować zorzę polarną? Ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.

 • Jak wyglądają psie zaprzęgi na Spitsbergenie?

  Spitsbergen

  Co można robić na Spitsbergenie w trakcie nocy polarnej? Jedną z ciekawszych atrakcji na Spitsbergenie są psie zaprzęgi. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy warto skorzystać z takiej atrakcji to koniecznie przeczytaj cały artykuł.

 • Longyearbyen - arktyczne miasteczko

  Spitsbergen

  Longyearbyen to miasto w Arktyce położone zaledwie 1300km od Bieguna Północnego. Jest jedną z najdalej na północ wysuniętych ludzkich osad.

 • Oslo - ciekawe muzea (ciąg dalszy)

  Oslo
  W poprzedniej części pokazałem Wam najciekawsze muzea w Oslo. W tym artykule przeczytacie o wszystkich pozostałych, które odwiedziłem.

 • Oslo - najciekawsze muzea

  Oslo
  Podczas grudniowego wypadu do Norwegii, o którym wspominałem w poprzednim artykule miałem okazję spędzić weekend w Oslo. Pogoda niestety nie dopisała, gdyż większość czasu padał deszcz. No właśnie, co robić w Oslo, gdy pada deszcz?

 • Spitsbergen - przydatne informacje przed wyjazdem

  Spitsbergen

  Kolejnym etapem podróży po deszczowym Oslo był Spitsbergen. O tym, co można tam robić oraz jak wygląda tam życie przeczytacie w tym artykule.

  Spitsbergen to już Arktyka. Moim marzeniem od bardzo dawna było postawienie tam stopy. Ogólnie nie przepadam za zimnymi miejscami, ale ciekawość zwyciężyła niechęć.

 • Spitsbergen - trekking do jaskini lodowej

  Spitsbergen

  Jak wygląda trekking do jaskini lodowej? Czy warto skorzystać z takiej atrakcji na Spitsbergenie? W tym wpisie postaram się przybliżyć wszystkie aspekty takiej aktywności.

 • Tromso - psie zaprzęgi

  Tromso
  Kolejną z atrakcji, z której skorzystałem podczas pobytu w Tromso były psie zaprzęgi. Jakiś czas wcześniej wrzuciłem relację z psich zaprzęgów na Spitsbergenie. Czy warto skorzystać z psich zaprzęgów w Tromso? Zapraszam do lektury.

 • Tromso - w poszukiwaniu wielorybów

  Tromso
  Zobaczenie zorzy polarnej oraz wielorybów zawsze było moim marzeniem. W Tromso miałem okazję moje marzenia spełnić. Czy warto popłynąć w poszukiwaniu wielorybów?

Tuba Gliwic

Śląskie Trendy
 

 

Polish Travel Blogs

 

 

zBLOGowani.pl

 

Opony zimowe