#antekpodrozuje

 • Co zobaczyć na Sao Vincente?

  Sao Vincente
  Sao Vincente to jedna z dwóch wysp w Republice Zielonego Przylądka, które odwiedziliśmy podczas wrześniowego wyjazdu. 

 • Górzyste Santo Antao (Cabo Verde)

  Santo Antao
  Santo Antão (Święty Antoni) to górzysta wyspa, która jest położona najbardziej na zachód ze wszystkich wysp. Zdecydowaną większość jej powierzchni pokrywają góry. Co zobaczyć na Santo Antao?

 • Mindelo - miasto Cesarii Evory

  Mindelo

  Mindelo to drugie pod względem ludności miasto na Wyspach Zielonego Przylądka (ponad 77tyś w 2010 roku). Można powiedzieć, że to lokalna metropolia. Co zobaczyć w Mindelo? Przekonasz się w tym wpisie.

 • Najpiękniejsze plaże na Sao Vincente (Cabo Verde)

  Sao Vincente
  Sao Vincente to miejsce narodzin słynnej artystki Cesarii Evory. Wyspa jest ciekawa i ma kilka fajnych plaż. Dodatkowo nie jest tak popularna wśród turystów, dzięki temu jest na niej taniej niż na Sal czy Boa Vista. Przedstawiam Wam najpiękniejsze plaże na Sao Vincente.

 • Porto Novo (Cabo Verde)

  Porto Novo

  Porto Novo to największe miasto na wyspie Santo Antao. Znajduje się tam niewielki port morski, z którego można dostać się promem na Sao Vincente. Według danych z 2010 roku mieszka tam ponad 9000 mieszkańców.

 • Wyspy Zielonego Przylądka (garść przydatnych informacji przed wyjazdem)

  Cabo Verde
  Cabo Verde, czyli Wyspy Zielonego Przylądka. Mówi się o nich Wyspy Leniwe oraz Wyspy Szczęśliwe. A jak jest naprawdę? Jak przygotować się do wyjazdu na Wyspy Zielonego Przylądka? Zapraszam Cię czytelniku do serii artykułów o nich.

Tuba Gliwic

Śląskie Trendy