#antekpodrozuje

 • Buffalo - krótki przewodnik

  Buffalo
  Buffalo było naszym krótkim przystankiem po drodze do Waszyngtonu. W mieście spędziliśmy zaledwie kilka godzin. Czy warto zwiedzić Buffalo?

 • ESTA - jak wypełnić wniosek krok po kroku (USA)


  Od roku 2019 data "11 listopada" będzie Polakom kojarzyła się nie tylko z Dniem Niepodległości, ale również ze zniesieniem wiz do USA. Od tego dnia Polacy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych w ramach programu Visa Waiver Program, a to oznacza, że nie musimy wnioskować o wizę, jechać do konsulatu i płacić 160$. Wystarczy, że przed podróżą złożymy wniosek ESTA, zapłacimy 14$ i otrzymamy zgodę. Wypełnienie wniosku ESTA jest dużo prostsze, niż wnioskowanie o wizę, mimo wszystko przygotowałem poradnik, który pokazuje jak to zrobić. Jak złożyć wniosek o zezwolenie ESTA? Koniecznie przeczytaj :-)

 • Filadelfia w jeden dzień - przewodnik po mieście

  Filadelfia
  Filadelfia była naszym ostatnim przystankiem na mapie USA. Większości z Was miasto zapewne kojarzy się z Rockym oraz z piosenką “The streets of Philadelphia”, której autorem jest Bruce Springsteen. Z tego wpisu dowiecie się, jakie są atrakcje Filadelfii i co warto tam zobaczyć. Zapraszam serdecznie do lektury.

 • Niagara Falls - przydatne informacje (wodospad)


  Wodospad Niagara to obowiązkowy punkt na mapie, jeśli zwiedzamy Wschodnie Wybrzeże USA. Jak zorganizować wyjazd do Niagara Falls podpowiadam w tym artykule.

 • Nowy Jork - atrakcje dostępne w ramach City Pass

  Nowy Jork

  Co zobaczyć w Nowym Jorku? Miasto można zwiedzić na wiele sposobów, ale najpopularniejsze miejsca są płatne. Z pomocą przychodzi karta miejska City Pass. W tym artykule chciałbym przedstawić Wam atrakcje Nowego Jorku, które odwiedzimy w ramach City Pass.

 • Nowy Jork - bezpłatne atrakcje

  Nowy Jork
  W poprzednim wpisie pokazałem Wam, jakie atrakcje zwiedzić w ramach City Pass. W tym wpisie chciałbym pokazać najciekawsze bezpłatne atrakcje Nowego Jorku.

 • Nowy Jork - kilka porad przed wyjazdem

  Nowy Jork
  Nowy Jork to marzenie wielu osób. Do niedawna również moje marzenie, ale dzięki wyjazdowi do Stanów na majówkę miałem okazję je zrealizować. W tym artykule podpowiem jak zorganizować wyjazd do Nowego Jorku oraz co tam można zobaczyć.

 • Waszyngton - muzea

  Waszyngton

  Waszyngton oferuje wiele atrakcji. Jedną z nich jest spora ilość bardzo ciekawych muzeów zarządzanych przez Instytut Smithsona. Jakie muzea warto odwiedzić w Waszyngtonie? Zapraszam do lektury niniejszego wpisu.

 • Waszyngton - najciekawsze atrakcje

  Waszyngton

  Z czym kojarzy Wam się Waszyngton? Mnie kojarzy się z Białym Domem, czy słynnym ujęciem spod Pomnika Lincolna w stronę Monumentu Waszyngtona. W poprzednim wpisie opisałem najciekawsze muzea, a w tym artykule chciałbym Wam pokazać jeszcze można zobaczyć w Waszyngtonie.

 • Waszyngton - przydatne informacje przed wyjazdem

  Waszyngton
  Waszyngton to stolica Stanów Zjednoczonych. Waszyngton to bardzo ciekawe miasto, które ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. Co zobaczyć w Waszyngtonie? Zapraszam do serii wpisów o stolicy USA.

 • Wiza do USA - jak złożyć wniosek DS-160 krok po kroku

  wiza USA
  (Foto: Z Podróży PL)
  Jak wypełnić wniosek o wizę do Stanów? Jak wypełnić formularz DS-160 krok po kroku. Czego spodziewać się na rozmowie z konsulem? Takie pytania często zadają osoby chcące złożyć wniosek o wizę do USA.

 • Wschodnie Wybrzeże USA - jak zorganizować wyjazd

  USA

  Wiele osób chciałoby spełnić swój amerykański sen i wyjechać w podróż do USA. Stany Zjednoczone są tak rozległe, że w pierwszej kolejności planując podróż powinniśmy zastanowić się, którą część Stanów chcielibyśmy zobaczyć. Zabieram Was w podróż po Wschodnim Wybrzeżu USA, a Kanadę dostaniecie w gratisie :-)

 • XOXO WiFi - recenzja niewielkiego routera wifi

  XOXO WiFi
  Czy wiecie, co to jest XOXO WiFi? Jak wygląda jego użycie oraz do czego służy? Zapraszam Was serdecznie do recenzji routera XOXO WiFi.

 • Zwiedzamy Kennedy Space Center na Florydzie

  Kennedy Space Center
  Kennedy Space Center (Centrum Kosmiczne Johna F. Kennedy’ego) to kosmodrom amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Startują stamtąd wszystkie amerykańskie rakiety. Gdy my opuszczaliśmy Filadelfię, to jedna osoba z naszej ekipy poleciała do Orlando zwiedzić Kennedy Space Center. Zapraszam Was do gościnnego wpisu mojego kolegi Adama, z którego dowiecie się jak zorganizować wyjazd do Kennedy Space Center.

Tuba Gliwic

Śląskie Trendy
 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to