#antekpodrozuje

 • Ben Nevis (Szkocja) - trekking na szczyt

  Ben Nevis
  Ben Nevis to najwyższy szczyt Szkocji, a przy okazji również Wielkiej Brytanii. Szlak na szczyt jest prosty, niemniej trzeba mieć minimum kondycji. Zapraszam do lektury szczegółów wyprawy na Ben Nevis.

 • Co zobaczyć przez weekend w Londynie?

  Londyn

  #PRZYGOTOWANIA

  Pewnego sobotniego poranka w grudniu 2015 roku pojawiły się tanie bilety Wizzair do Londynu Luton z Katowic na termin weekendowy. Co zobaczyć przez weekend w Londynie?

 • Edynburg - przewodnik po mieście (atrakcje)

  Edynburg

  Edynburg był pierwszym miejscem na mapie Szkocji. W tym artykule chciałbym Wam pokazać kompletny przewodnik po Edynburgu zawierający najciekawsze atrakcje.

 • Irlandia - zielona wyspa

  Irlandia

  #PRZYGOTOWANIA
  Przygotowania wyjazdu do Irlandii rozpoczęliśmy od zakupu biletów lotniczych. Z Polski można polecieć do kilku irlandzkich miast. Przedstawiam najciekawsze atrakcje Irlandii.

 • Isle of Skye - najciekawsze atrakcje (przewodnik)

  Isle of Skye

  Isle of Skye jest drugą co do wielkości wyspą Szkocji. W moim przekonaniu jest ona kwintesencją szkockich krajobrazów. W tym wpisie chciałbym Wam pokazać najciekawsze atrakcje Isle of Skye.

 • Kornwalia oraz Dartmoor (Devon) - przewodnik po atrakcjach

  Kornwalia

  W sierpniu odwiedziliśmy Kornwalię, w której byliśmy pierwszy raz. Do tej pory udało nam się odwiedzić Szkocję, Walię, Irlandię Północną oraz Londyn. Miejsce zrobiło na nas spore wrażenie, w szczególności piękne wybrzeże w okolicy Land’s End.

 • Londyn w jeden dzień


  Londyn

  Londyn jest świetną miejscówką, aby z Polski polecieć tam na jeden dzień. Co zobaczyć w Londynie przez jeden dzień?

 • Londyn w jeden dzień (z dzieckiem)

  Londyn
  Jednodniowy wyjazd z synem do Londynu był jednym z moich ostatnich przed wybuchem pandemii koronawirusa. Koniecznie chciałem pokazać mu Londyn, gdyż taki wyjazd obiecywałem już dawno. Gdy znalazłem tanie bilety na jednodniówkę do Londynu to nie wahałem się kupić. O tym co można w ciągu jednego dnia zobaczyć w Londynie przeczytacie w tym artykule. Zapraszam do lektury przewodnika po Londynie w jeden dzień.

 • Murale w Glasgow (street art)

  Glasgow Street Art

  Jedną z atrakcji Glasgow są przepiękne murale. Miałem kiedyś okazję zobaczyć w internecie przepiękne dzieło Saint Mungo, a gdy tylko pojawiła się okazja zobaczenia go na żywo to od razu zapragnąłem z niej skorzystać. Poniższy wpis nie zawiera wszystkich murali w Glasgow, niemniej na pewno opisane są te najciekawsze. Zapraszam serdecznie do lektury.

 • Przewodnik po Glasgow (atrakcje)

  Glasgow
  Glasgow był naszym ostatnim punktem na mapie Szkocji. Jedną z największych atrakcji Glasgow są przepiękne murale, które można znaleźć w wielu miejscach w mieście. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z przewodnikiem po atrakcjach Glasgow.

 • Szkocja - informacje praktyczne przed wyjazdem

  Szkocja
  Wyjazd do Szkocji był od zawsze moim marzeniem i gdy tylko pojawiła się taka możliwość to z niej skorzystałem. Co zobaczyć w Szkocji oraz jak zaplanować wyjazd przedstawię w tym artykule.

 • Szkocja - najciekawsze atrakcje (przewodnik)

  Szkocja

  Szkocja to rozległa kraina, która urzeka przepięknymi krajobrazami. Znajdziemy tam wiele jezior i piękne góry. W tym wpisie chciałbym Wam pokazać najpiękniejsze atrakcje Szkocji.

 • Szkocja North Coast 500 (NC500) - przewodnik po atrakcjach

  North Coast 500
  Jeśli zostało ci jeszcze kilka dni urlopu w tym roku to mam dla Ciebie pomysł na wyjazd, podczas którego z pewnością odpoczniesz od hałasu oraz spraw codziennych. Według czytelników jednego z najpopularniejszych przewodników podróżniczych – Roughguides.com Szkocja została uznana za najpiękniejszy kraj na świecie. I to właśnie o niej chciałbym opowiedzieć.
  Tym samym zapraszam Was do lektury wpisu gościnnego moich blogowych znajomych, którzy pokazali mi ciekawe zakamarki w Glasgow, a w tym wpisie zabiorą Was w podróż do północnej Szkocji. Przeczytajcie o North Coast 500.

 • Walia (Pembrokeshire Coast)

  Walia

  W długi weekend wypadający na przełomie maja i czerwca mieliśmy okazję odwiedzić Walię. Mimo, że w Wielkiej Brytanii byliśmy już kilkukrotnie to w tej części kraju byliśmy pierwszy raz. Walia to piękne krajobrazy.

 • Walia (Snowdonia National Park)

  Walia
  Trzeci dzień pobytu w Walii zaczęliśmy wczesnym rankiem, gdyż mieliśmy do przejechania spory kawałek drogi do Snowdonia National Park, na terenie którego znajduje się najwyższy szczyt Walii Snowdon o wysokości 1085m n.p.m.

Tuba Gliwic

Śląskie Trendy
 

Opony zimowe