#antekpodrozuje

 • Baalbek - najciekawsze atrakcje (przewodnik)

  Baalbek
  Baalbek to miasto w północno-wschodnim Libanie położone kilka kilometrów od granicy z Syrią. Słynie z kompleksu ruin rzymskich, które mają prawie 2000 lat. Zapraszam Was do przewodnika po atrakcjach Baalbek.

 • Batrun, Klasztor św. Szarbela, Grota Jeita - Liban (przewodnik)

  Batrun, Jeita Grotto, klasztor św. Szarbela, Liban
  Po dwóch dniach spędzonych w okolicy Tripoli przenieśliśmy się na południe Libanu, czyli do miasta Tyr. W drodze do niego odwiedziliśmy Batrun, klasztor św. Szarbela w Annaja oraz Grotę Jeita. Zapraszam Was do lektury przewodnika po tych miejscach.

 • Bsharri (Baszarri), Las Bożych Cedrów, Wadi Kadisza - Liban przewodnik

  Bsharri
  Bsharri (Baszarri) było kolejnym etapem naszej podróży. Miasto położone jest w górach Liban na wysokości 1400 m n.p.m. Wybraliśmy je z powodu kilku ciekawych miejsc znajdujących się w okolicy, a mianowicie Świętej Doliny (Wadi Kadisza), Lasu Bożych Cedrów oraz wodospadu Baatara. Zapraszam Was do lektury artykułu o Bsharri.

 • Liban - informacje praktyczne przed wyjazdem

  Liban
  Liban to niewielki kraj położony na Bliskim Wschodzie wciśnięty między Syrię i Izrael. Pomimo ogromnej popularności pobliskiego Izraela oraz Jordanii jest on pomijany przez turystów. Zapraszam Was do lektury przewodnika po Libanie. Przeczytacie w nim jak zorganizować wyjazd do Libanu, poznacie trochę praktycznych informacji oraz zobaczycie dlaczego warto tam polecieć.

 • Najciekawsze atrakcje Bejrutu (Liban) - przewodnik

  Bejrut

  Bejrut w czasach swojej świetności nazywany był Paryżem Bliskiego Wschodu, ale to już minęło. Libańska stolica była naszym ostatnim przystankiem w podróży. Udało nam się zobaczyć najważniejsze atrakcje, ale niestety w drugiej części dnia zaczęło padać i trzeba było odpuścić. O tym co warto zobaczyć w Bejrucie przeczytacie w tym artykule.

 • Tyr i Sydon (Liban) - starożytne miasta fenickie

  Tyr, Sydon, Liban

  Tyr (Sour) to stare miasto fenickie położone na południu Libanu około 20 kilometrów od granicy z Izraelem. Największą atrakcją miasta są pozostałości rzymskiego hipodromu. Zapraszam Was do lektury przewodnika po Tyr.

 • Wodospad Baatara, Tripoli - Liban

  Tripoli, Baatara
  Tripoli było miastem, gdzie spędziliśmy kolejne 2 dni. Podjęliśmy również trzecią próbę dojazdu do wodospadu Baatara. Zapraszam Was do lektury krótkiego przewodnika po Tripoli oraz wodospadzie Baatara.

Tuba Gliwic

Śląskie Trendy
 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to