#antekpodrozuje

 • 15 sprawdzonych prezentów dla podróżnika (poradnik)

  prezenty dla podróżnika

  W sklepach zmieniły się dekoracje, co oznacza, że już niebawem nadejdą święta Bożego Narodzenia. Mimo, że został jeszcze miesiąc, to warto powoli rozejrzeć się za fajnymi prezentami dla najbliższych. Chciałbym Wam przedstawić listę 15 propozycji prezentowych dla kochających podróże.

 • Blogowanie - a po co to komu?


  Ten tekst chodził mi już po głowie od dłuższego czasu. Widziałem również podobne tematy podejmowane na zaprzyjaźnionych blogach, ale doszedłem do wniosku, że też powinienem w tej kwestii dodać coś od siebie.

 • Buty Forclaz Trek 900 - recenzja


  W grudniu 2018 roku odwiedziłem Norwegię, gdzie w ciągu dwóch tygodni miałem okazję testować buty Forclaz Trek 900 wraz z rękawicami Forclaz Trek 900 i koszulką termoaktywną Kipsta Keepdry 500. Czy warto kupić buty z Decathlona?

 • Czy warto odbyć szkolenie UAVO VLOS?

  Szkolenie uavo vlos

  Jakiś czas temu wspominałem o zakupie drona, którego kupiłem, aby wzbogacić swoje portfolio zdjęć i filmów. Czy warto zrobić szkolenie z obsługi drona i uzyskać Świadectwo Kwalifikacji? A jeśli tak, to gdzie odbyć takie szkolenie?

 • Dji Mavic Air - czy warto kupić drona?


  No i stało się, dołączyłem do droniarzy :-)
  Długo wahałem się, czy kupić drona, potem równie długo rozważałem to, jaki model wybrać. Czy warto kupić drona? Jakiego drona wybrać na początek? Koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

 • ESTA - jak wypełnić wniosek krok po kroku (USA)


  Od roku 2019 data "11 listopada" będzie Polakom kojarzyła się nie tylko z Dniem Niepodległości, ale również ze zniesieniem wiz do USA. Od tego dnia Polacy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych w ramach programu Visa Waiver Program, a to oznacza, że nie musimy wnioskować o wizę, jechać do konsulatu i płacić 160$. Wystarczy, że przed podróżą złożymy wniosek ESTA, zapłacimy 14$ i otrzymamy zgodę. Wypełnienie wniosku ESTA jest dużo prostsze, niż wnioskowanie o wizę, mimo wszystko przygotowałem poradnik, który pokazuje jak to zrobić. Jak złożyć wniosek o zezwolenie ESTA? Koniecznie przeczytaj :-)

 • eTA - jak wypełnić wniosek przed wyjazdem do Kanady

  eTA
  (Foto: Cztery Krańce Świata)
  eTA czyli Electronic Travel Authorization to dokument, który polscy obywatele potrzebują, aby wjechać do Kanady drogą lotniczą. Turyści podróżujący drogą lądową lub morską nie potrzebują eTA. Złożenie wniosku jest bardzo proste. Przygotowałem krótki artykuł, jak wypełnić eTA do Kanady.

 • Fujifilm XT2 - mój kompan w podróży

  Fujifilm
  Aparat fotograficzny to jedno z podstawowych narzędzi pracy niemal każdego blogera, a w szczególności blogera podróżniczego. Nie wyobrażam sobie podróży bez niego. Jaki aparat ja wybrałem? Zapraszam do lektury.

 • Jak fotografować zorzę polarną (poradnik)

  Zorza
  (F/4, 4s, 10mm, ISO 6400)
  Będąc niedawno w północnej Norwegii za kołem podbiegunowym miałem okazję widzieć pierwszy raz w życiu zorzę polarną. 
  Moment, kiedy zobaczyłem ją pierwszy raz był niesamowity, a euforia, która towarzyszyła temu uczuciu była ogromna. Chcesz wiedzieć, jak fotografować zorzę polarną? Ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.

 • Jak łatwo wyrobić wizę do Iranu

  Foto: Wikipedia (licencja CC BY-SA 4.0) Autor: MohammadReza Domiri Ganji

  Wakacje już na półmetku, my swoje zaplanowaliśmy z pewnym wyprzedzeniem. Jak wyrobić irańską wizę?

 • Jak płacić za granicą?

  waluty
  Jak płacić za granicą? Gdzie wymienić pieniądze? Za każdym razem, gdy wyjeżdżamy za granicę stajemy przed dylematem ile zabrać ze sobą gotówki oraz w jakiej walucie.

 • Kilkanaście propozycji na spędzenie majówki

  Pomysł na majówkę
  Majówka już za miesiąc, sporo z Was wyruszy w jakąś podróż. Gdzie spędzić majówkę? Przedstawię Wam kilka ciekawych propozycji.

 • Odszkodowanie od linii lotniczej - jak uzyskać?


  Pamiętam jak odbyłem swój pierwszy lot, a był to rok 2004. Byłem kompletnie zielony w tym temacie oraz jednocześnie podekscytowany podróżą. Od tego czasu odbyłem już blisko 60 lotów, z czego w bieżącym roku już 16. Jak uzyskać odszkodowanie za odwołany lub lot? Postaram się przybliżyć to w tym artykule.

 • Wiza do USA - jak złożyć wniosek DS-160 krok po kroku

  wiza USA
  (Foto: Z Podróży PL)
  Jak wypełnić wniosek o wizę do Stanów? Jak wypełnić formularz DS-160 krok po kroku. Czego spodziewać się na rozmowie z konsulem? Takie pytania często zadają osoby chcące złożyć wniosek o wizę do USA.

 • Wschodnie Wybrzeże USA - jak zorganizować wyjazd

  USA

  Wiele osób chciałoby spełnić swój amerykański sen i wyjechać w podróż do USA. Stany Zjednoczone są tak rozległe, że w pierwszej kolejności planując podróż powinniśmy zastanowić się, którą część Stanów chcielibyśmy zobaczyć. Zabieram Was w podróż po Wschodnim Wybrzeżu USA, a Kanadę dostaniecie w gratisie :-)

 • XOXO WiFi - recenzja niewielkiego routera wifi

  XOXO WiFi
  Czy wiecie, co to jest XOXO WiFi? Jak wygląda jego użycie oraz do czego służy? Zapraszam Was serdecznie do recenzji routera XOXO WiFi.

Tuba Gliwic

Śląskie Trendy
 

 

Polish Travel Blogs

 

 

zBLOGowani.pl

 

Opony zimowe