#antekpodrozuje

Dziesięciolecie Walutomatu oraz konkurs!

walutomat
Kojarzycie internetowy kantor wymiany walut Walutomat? Sporo z Was zapewne tak, więc zapewne też wiecie, że dzięki usługom Walutomatu można w podróży zaoszczędzić trochę pieniędzy oraz czasu. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł do końca. Pamiętajcie również o konkursie :)

Co to jest Walutomat?

Na początku chciałbym Wam powiedzieć co to takiego jest. Walutomat to znany kantor internetowy, w którym możecie wymieniać najpopularniejsze waluty takie jak euro, dolary, funty i franki szwajcarskie. Walutomat powstał w 2009 roku i był pierwszym internetowym kantorem oraz prekursorem w tej dziedzinie w Polsce.

walutomat

Jak działa Walutomat?

Zasada działania walutomatu jest bardzo prosta. Przedstawię Wam to na przykładzie. Wyobraźcie sobie, że wyjeżdżacie za granicę np. do Barcelony. W dzisiejszych czasach sporo osób posiada w swoim banku konto walutowe, a często i kartę do niego. Ja właśnie takie mam w swoim banku.

Walutomat pozwala na wymianę bezpośrednią pomiędzy osobami, z których jedna chce kupić, a druga sprzedać walutę.

Przed wyjazdem do wspomnianej Barcelony logujecie się do swojego konta w serwisie walutomat.pl i dokonujecie przelewu ze swojego banku w złotówkach. Walutomat obsługuje większość najpopularniejszych banków, więc wpłata zaksięgowana jest zazwyczaj maksymalnie w ciągu kilkunastu minut. Po zaksięgowaniu wpłaty kupujecie walutę online. Możecie to zrobić po aktualnym kursie, albo przedstawić własną propozycję. Ja zazwyczaj korzystam z aktualnego kursu, żeby wymiana nastąpiła jak najszybciej. Po wymianie pieniądze trafiają na Wasze subkonto w serwisie, z którego przelewacie je na konto walutowe w swoim banku. Dzięki temu będąc za granicą np. we wspomnianej Barcelonie wypłacacie euro z konta bez przewalutowania. Jeśli wymienicie w walutomacie 100E, to tyle samo wypłacicie w bankomacie. Prawda, że to jest proste i przyjemne? :)

walutomat

Co zyskujemy korzystając z Walutomatu?

Dzięki wymianie w serwisie Walutomat zyskujemy czas, ponieważ odpada nam wyprawa do prawdziwego kantoru. Oszczędzimy również trochę pieniędzy na samej różnicy kursów. Oczywiście Walutomat pobierze od nas niewielką prowizję 0,2%, ale mimo wszystko i tak zaoszczędzimy kilka procent w porównaniu do tradycyjnego kantoru. Wyobraźcie sobie, że musicie opłacić na miejscu hotel, wyżywienie, przejazdy, wstępy do muzeów itp. więc przy kwocie np. 500E oszczędność może sięgnąć minimum kilkunastu euro, za co możecie kupić przykładowo jeden obiad :)

A co by się stało, gdybyście w tradycyjnym kantorze wymienili za mało pieniędzy? Zapewne po skończeniu się euro w portfelu zapłacilibyście za produkt lub usługę, albo wypłacilibyście pieniądze z bankomatu korzystając z karty w PLN, a Wasz bank przewalutuje Wam to po kiepskim kursie. Gdy mi kończyła się gotówka w portfelu, to po prostu siadałem na chwilę na kawę i w ciągu kilku minut wymieniałem pieniądze przez telefon korzystając z aplikacji mobilnej lub przez stronę internetową.

Czy mogę dokonać przelewu zagranicznego?

Czasem może się zdarzyć, że hotel, który zarezerwowaliście wymaga przelewu, w celu zagwarantowania noclegu. Nie wiem, jak Wasz bank, ale w moim przelewy zagraniczne wcale nie są tanie. W serwisie walutomat.pl dokonacie takiego przelewu za 4zł, jeśli jest on dokonywany w walucie euro.

Konkurs na dziesięciolecie Walutomatu

Walutomat obchodzi właśnie swoje 10 urodziny :-)

W związku z jubileuszem zorganizowany jest konkurs, w którym otrzymacie kartę na 30zł do Empiku oraz wygrać Samsunga S10. Aby to zrobić wystarczy zarejestrować się na stronie Walutomatu klikając w link i wymienić walutę. Szczegóły oraz zasady promocji dostępne są na stronie serwisu Walutomat po kliknięciu w ten link.

walutomat
Powyższy wpis ma charakter sponsorowany, ale osobiście korzystam z Walutomatu od ponad 6 lat i jestem bardzo zadowolony. Dzięki tańszej wymianie walut zaoszczędziłem naprawdę dużo pieniędzy. Jeśli jeszcze nie korzystaliście, to polecam Wam z czystym sumieniem :)

You have no rights to post comments